Havlů Karina

Havlů Karina* 17. 12. 1951 Praha

publicistka, překladatelka z italštiny a angličtiny

Po maturitě (1970) na Střední všeobecně vzdělávací škole v Praze 6 studovala 1970-76 vědecké informace a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (Mgr. 1990) a souběžně 1971-76 v mimořádném studiu filmovou a televizní produkci na Filmové fakultě Akademie múzických umění v Praze. 1976-80 působila jako filmová historička ve Filmovém ústavu a ve Filmovém archivu, od 1980 se věnuje překladatelské a publicistické činnosti ve svobodném povolání. Napsala několik kulinářských knih (Makrobiotická kuchařka, Vaříme na pánvi wok, Horkovzdušná trouba pro začátečníky, Italská kuchařka, Vaříme v remosce). Články, povídky a kulinářské koutky publikuje v časopisech a denním tisku (Naše rodina, Květy, Zahrádkář, Tina, Večerník Praha). Překládá z italštiny a angličtiny - divadelní texty a literaturu faktu, často spojenou s filmovou problematikou. Překlady podepisuje jménem Karina I. Havlů.

Překlady z angličtiny

Davis, Don: Kanibal z Milwaukee (The Milwaukee Murders; LF, Praha, Dialog 1993)
Loren /Lorenová/, Sophia: Ženy a krása (Women and Beuauty; LF, Praha, Lunarion 1994)
Simon, Neil: Jakeovy ženy (Jake's Women; D, premiéra Jihlava, Horácké divadlo, 22. 1. 2000)
Trakin, Roy: Tom Hanks - Cesta ke slávě (Tom Hanks - Journey to Stardom; biografie Toma Hankse; Praha, ETC Publishing, 1996)

Překlady z italštiny

Cardinale / Cardinalová/, Claudia - Mori /Moriová/, Anna Maria: Já Claudia, ty Claudie (Io, Claudia - tu, Claudia; životopis; Praha, ETC Publishing 1997)
Ciano, Fabrizio: Můj dědeček Mussolini (Quando il nonno fece fucilare papá; životopis; Praha, Clarton 1994)